W dniu 26 września w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia odbyło się Pasowanie na Uczniów Rzemiosła oraz Wyzwoliny Czeladnicze.

Podczas uroczystości pasowani zostali uczniowie klas I Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie na uczniów rzemiosła przez podstarszych cechu Marka Bidzińskiego oraz Waldemara Lachowicza.

W części Wyzwolin Czeladniczych, zostały wręczone ozdobne certyfikaty absolwentom, którzy w roku 2024 z terenu konińskiego najlepiej zdali egzaminy czeladnicze przed Komisją Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Aktu wyzwolin poprzez pasowanie Szablą Kilińskiego dokonał Prezes Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu – Marek Skoraszewski. Wręczone zostały także dyplomy z podziękowaniami dla pracodawców za przygotowanie uczniów do tegorocznych egzaminów. Otrzymali je:  Marek Bidziński, Jarosław Rybicki, Andrzej Strużyński, Tomasz Olejniczak, Grzegorz Bąkowski Bogumił Bartczak, Piotr Hodlik, Maciej Sypniewski, Wioletta Gólczyńska oraz Dariusz Kwiatkowski.

Na koniec uroczystości Wyzwolin, Prezes WIR Marek Skoraszewski wręczył nagrody rzeczowe dla dwóch najlepszych uczniów Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej CRR w Koninie- fundowanej przez zarząd Cechu- Justyny Operacz i Fabiana Wysockiego.