Cech Rzemiosł Różnych w Koninie oraz Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu zaprasza w dniu 17 kwietnia br. ( poniedziałek) na I Festiwal Rzemiosła w godzinach od 11-15 na terenie Rzemieślniczej Szkoły Zawodowej Cechu Rzemiosł Różnych w Koninie , przy ul. Zagórowskiej 16 B.
Festiwal odbędzie się jednocześnie w czterech miastach województwa wielkopolskiego – w Poznaniu, Lesznie, Koninie i Wągrowcu.
Celem wydarzenia jest prezentacja potencjału i oferty edukacyjnej rzemiosła oraz promowanie nauki zawodu realizowanej na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego. W ramach Festiwalu pragniemy pokazać różnorodność branż i usług wykonywanych przez rzemieślników, a także zintegrować lokalne środowisko. Liczne atrakcje towarzyszące imprezie, takie jak występy artystyczne, pokazy, wystawy, degustacje wyrobów lokalnych, inspirujące działania warsztatowe będą miały także wymiar rekreacyjny i integracyjny.
Organizując imprezę 17 kwietnia, chcemy w szczególności uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych stworzyć możliwość poznania zawodów rzemieślniczych, warunków pracy i rozważenia nauki zawodu w rzemieślniczym modelu kształcenia.
Jedną z atrakcji Festiwalu będzie gra miejska „ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO”. Czteroosobowe zespoły uczestników wraz z opiekunem będą rywalizować między sobą, odwiedzać firmy rzemieślnicze i wykonywać ciekawe, różnorodne zadania w jak najkrótszym czasie. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. Zakończenie gry i rozdanie nagród odbędzie się podczas zakończenia Wielkopolskiego Festiwalu Rzemiosła. Regulamin udziału w grze oraz zapisy będą dostępne wkrótce. Prosimy śledzić informacje o wydarzeniu.
Zapraszamy zatem mieszkańców z całymi rodzinami, w szczególności uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Gwarantujemy, że ciekawie spędzą Państwo czas i przekonają się jak bogata jest oferta rzemiosła!
Termin festiwalu nie jest przypadkowy. Pomysł tej wyjątkowej imprezy to chęć reaktywacji święta rzemiosła z dnia 17 kwietnia, które zostało zapomniane, a jest ściśle związane z patronem rzemiosła – Janem Kilińskim. Więcej informacji o Janie Kilińskim i dacie poniżej:
Link: https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Kili%C5%84ski